MSBRG 500 12/28/VR-24RS DC 5RD WD
$514.80
product code:MOSS 54243
UPC:015813542432
Brand:Mossberg
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Gauge: 12 - Capacity: 6 - Chamber: 3 - Barrel Type: Vent Rib Ported/Ported - Barrel Length: 28/24 - Sight: Dual Bead/Cantilever Base - Choke: Accu-Set/Fully-Rifled Bore - LOP Type: Fixed - LOP: 13.875 - Barrel Finish: Blued - Stock Finish: Wood (Dual Comb) - Weight 7.5 - Length: 47.5| Action | Pump |
| Caliber | N/A |
| Gauge | 12 Gauge |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Lengths | 28"/24" |
| OAL | 43.5" Rifled/47.5" VR |
| Weight | 7.5 lbs |
| Safety | Manual |
| Stock Description | Wood Dual Comb |
| Metal Finish | Blued |
| Barrel Type | Fully Rifled/Vent Rib |
| Barrel Length Range | |
| Weight Range | |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


